Klenotnice Velké Moravy představuje rozsáhlou podzemní stavbu citlivě zakomponovanou do plochy archeologického skanzenu tak, že běžný návštěvník nemá o její existenci povědomí. Jedná se o výstavní prostor, který bude každý rok věnován nové expozici předmětů spjatých především s historií tohoto místa.
Do Klenotnice se vstupuje z interiéru kamenného knížecího paláce v horní části archeoskazenu. Za vstupními turnikety se nachází prostor opatřený nástěnným modelem jezdce s dravým ptákem, tzv. Sokolník. Představuje zvětšeninu stříbrné plaketky nalezené ve Starém Městě a jeden z nejznámějších motivů charakterizujících Velkou Moravu – první mocenský útvar s prvky státu na území středoevropských Slovanů s centrem na Moravě (833-906).
Z místnosti se Sokolníkem se vchází na obvodovou rampu se třemi nikami, vestavěnými prostory vybavenými sochami a audiovizuálními efekty, v nichž jsou představena vládnoucí knížata Velké Moravy. Po rampě táhnoucí se po obvodu vnitřního kruhového prostoru o průměru 20 m návštěvníci sestupují do hlavního výstavního sálu. Ten je vybaven 12 válcovitými vitrínami schopnými pojmout a ochránit i ty nejvzácnější vystavené artefakty. Východ z Klenotnice pak ústí v dolní části archeoskazenu.
Slavnostní otevření Klenotnice Velké Moravy proběhlo dne 20. 6. 2024 společně se zahájením 1. výstavy s názvem „Elity Velké Moravy“. Snahou obce bylo soustředit do jednoho místa špičkové předměty: exponáty v podobě klenotů z období raného středověku, a to jak šperky, tak i oděvní doplňky či špičkové zdobné zbraně. Tyto předměty do Klenotnice zapůjčil Generální partner projektu – Moravské zemské muzeum Brno.
Obec Modrá vybudovala Klenotnici Velké Moravy v mimořádně krátkém čase, v jednom z nejnavštěvovanějších míst Zlínského kraje.